Wednesday, December 9, 2015

Kavitasyon ile Zayıflama Nedir ve Nasıl Faydası Olur?

Herkese Merhaba,
Size kavitasyondan bahsetmek istiyorum. Groupon daki kampanyadan yararlanıp daha önce bende gitmiştim.

Kavitasyon, vücudun sorunlu bölgesine yoğunluğu azaltılmış ultrasonik ses dalgaları verilerek yağları yakmaya yarayan bir zayıflama, bölgesel zayıflama, selülit tedavi yöntemidir.
Yağları parçalayıp su ile absorbe edip, hücre duvarını bozarak açığa çıkan yağ ve yağ asitlerinin lenf yolu ile vücuttan atılımını sağlar. 2010 tarihinden beri yaygın şekilde kullanılmaktadır.

Kavitasyon vücudun en sorunlu bir bölgesine uygulanabilir. Bel, kol, sırt, basen gibi. Aynı anda birden fazla bölgeye kavitasyon işlemi yapılmaz.

Kavitasyon işlemi nasıl yapılır ? Ne kadar sürer ?

Kavitasyon ultrason cihazı ile yapılır. İşlem yapılacak bölgeye ultrason jeli tatbik edilir. İşlem öncesi bol su içilmelidir. Bir seans 40- 45 dakika sürer. İşlem sırasında kavitasyon cihazından ıslık tarzı bir ses gelir. İşlem sonrası da yine bol su içilmelidir. İşlemden bir gün önce ve işlemden bir gün sonra da bol su içmeye devam edilmelidir. İşlemden sonra idrarda koyu renk görülmesi normaldir. Böbrek ve karaciğerden yağ atılımını gösterir.

Kavitasyonun, Fayda sağlanıp sağlanamayacağı kişinin su içebilme kapasitesine bağlıdır. Diyet ve spor ile desteklenmez ise verilen kilolar kalıcı olmaz. Tekrardan geri alınır. Kavitasyon seansları sırasında kişiye diyet ve sporda önerildiğinden zayıflamanın kavitasyondan mı diyet ve spordan mı kaynaklandığı konusunda şüpheler mevcuttur. Genellikle göbek gibi tek bir bölgede yağlanması olan insanlara önerilir. 120-130 kilo gibi vücudunun her yeri kilolu, obez insanlara bir fayda sağlamaz.

Kendi kavitasyon deneyimlerimden bahsedersem. Nişantaşındaki BioNep Güzellik Merkezinde yaptırmıştım. Sadece bacak üst bölgesine yaptırdım. 
Zayıflamaya çok etkisi olduğunu düşünmüyorum. Zayıflamak diyetle mümkün bence. Zaten kavitasyonu yapan kişi de diyet yapmamı söylüyordu sürekli. Bacaklarım 2-3 cm inceldi ve sıkılaştı. Bazı sitelerde kavistasyondan sonra geri kilo alındığı, bacakların kalınlaştığı yazılmış.
Bende öyle bir sorun olmadı. 


No comments:

Post a Comment