Thursday, November 19, 2015

Strobing make up Trend : Islak görünümlü makyaj tekniği


Strobing makyaj nedir ?

Strobing, yüzümüzün bazı noktalarını belirginleştirmek ve ıslak görünüm etkisi yaratmak demektir.Strobing Makyaj Tekniği

İlk adım: Cildini hazırla

İlk önce yüzü temizlemek ve nemlendirmek gerekiyor. Temizlenmiş ve nemlendirilmiş cilde uygulandığında çok daha doğal görünür. Makyaja başlamadan önce cildinizi temizleyip ardından cilt tipinize uygun nemlendiriciyi uygulamalısınız.

İkinci adım: Ten makyajı

Işıltılı bir makyaj altı bazı uygulamak. Ardından teninize aydınlık bir görünüm sağlayabilen ve ışıltı katan, cilt rengine uygun tondaki fondöteni uygulamalısınız. Akne izleriniz veya gözaltı morluklarınız varsa bu bölgelere kapatıcıyı, hafifçe parmaklarınızla tampon hareketlerle uygulayabilirsiniz. Yanaklarınıza renk katmak için de, sevdiğiniz renkte ışıltılı bir allığı elmacık kemiklerine uygulayabilirsiniz.


Üçüncü adım: Aydınlatmak

Strobing yapmak için illa ki bir highlighter edinmenize gerek yok. Açık tonda, ışıltılı bir göz farıyla da bu görünümü elde edebilirsiniz. Açık tonda göz farını, ilk önce makyaj fırçanla kaş kemiğine, elmacık kemiklerinin üzerine ve bu iki kısmın bağlandığı noktaya uygulamalısınız. Parmaklarınla dağıt.

İkinci olarak, burnun üzerine ve uç kısmına, dudaklarının üzerine, çenene bir miktar daha uygula. Son olarak da göz pınarlarına ve göz kapağının orta kısmına uygula.


Dördüncü adım: Göz ve dudak makyajı


Strobingde amaç cildin ışıltısını ortaya çıkarmak olduğu için göz ve dudak makyajının sade olması gerekir. Gözlerine bolca maskara, dudaklarına ise ıslak görünümü pekiştirmek için parlatıcı uygulayarak makyajını sonlandırabilirsin.

What is strobing ?

It's a fun term for highlighting, basically.

Strobing Make up

1. Prep your skin with a hydrating moisturizer.

2. Use a highlighter shade that best matches your skin tone.

3. Only use the highlighter in spots that catch light

4. After you've applied the highlighter, blend it out with your fingers, a fan brush, or a damp makeup sponge.

5. If you have oily skin, opt for matte bronzer, blush, or other facial products, and only use a shimmery highlighter.


No comments:

Post a Comment