Wednesday, July 15, 2015

Lindsey Stirling İstanbul Konseri

Uzun yıllar süren bir bekleyişten sonra dünyanın en popüler keman virtüözü Lindsey Stirling ilk kez İstanbul'daydı.

Klasik bir eğitim gören kemancı, futurist elektronik ve animasyon dünyasına girmiştir.YouTube'da yarım milyarın üzerinde izleyici sahibi vardır.


Sahnede, Stirling bir balerinin endamı ile hareket etse de seyirciyi çılgın bir peri gibi harekete geçiriyor. Stirling, modern bağımsız ses sanatçısı örneğidir ve hayranlarıyla ortak yaşam şeklinde bir ilişkisi vardır. Başkalarının isteklerini dikkate alması ile ünlüdür ve bu şekilde "Phantom of the Opera" ve "Game of Thrones" için benzersiz iki kayıt, "Zelda’’, "Pokemon" ve "Skyrim" adlı bilgisayar oyunları için müzik ve Michael Jackson ile Rihanna gibi ünlü sanatçılar pop şarkılarının coverlarını yaptı. Bütün bu videoları, ikinci bir YouTube kanalı olan Lindseystomp'a yüklemektedir. Buraya yüklediği sayısız kısa komedi filmleri ve müzik kliplerinin yanı sıra en yakın arkadaşı ve en iyi hayranı Phelba'yı da içeren videolar koymaktadır. 

Lindsey Stirling İstanbul Konseri;Lindsey, gerçekten başarılıydı. "Merhaba İstanbul" diyerek giriş yaptı. Live performansını, normal performansından daha çok beğendiğimi söyleyebilirim. 1,5 saat boyunca sürekli dans edip durdu. Balkonda izledim ben. Aşağı kısımda vip de ciddi boşluklar vardı. Bunun nedenin koydukları yüksek fiyatlar olduğunu düşünüyorum. Lindsey, kıyafet değiştirirken koydukları videonun takılması gerçekten tuhaftı. Zorlu psm'yi tebrik etmek gerek bu yüzden.

No comments:

Post a Comment